Důležité informace pro rodiče nově nastupujících dětí

08.06.2015 20:00

Co potřebují děti v MŠ za oblečení?

Děti potřebují:

a) věci do třídy  = bačkory s pevnou patou, tepláčky (leginy, sukně, kraťasy...), tričko

b) věci na ven - dle počasí = tepláky, kraťasy, botasky, kšilotovka, mikina, bunda

Do deště: pláštěnka, holinky

Do sněhu: oteplovací kalhoty, kombinéza

c) na stálo budou mít děti v MŠ ve svém sáčku náhradní oblečení = spodní prádlo, ponožky-punčocháče, tričko, tepláčky

d) na spaní = pyžamko


Prosíme, aby veškeré oblečení bylo podepsané včetně bot a holinek.

Ve školce dětem zůstávájí natrvalo holinky, které budou mít uklizené ve skříňce, dále pláštěnka a náhradní oblečení (vše v sáčku na svojí značce).

Doporučujeme dávat dětem starší oblečení, aby si dítě své věci poznalo a Vy jste neměli strach, že se nové oblečení ušpiní či poškodí.


Mohou mít děti na krku řetízek?

Nedávejte dětem do školky žádné řetízky na krk či holčičkám velké náušnice. Myslete na bezpečnost svých dětí. Hrozí také riziko ztráty.


Jak dlouho si nechávají děti ve školce pyžamo?

Pyžamko si děti, které budou spát, přinesou na začátku týdne a vždy v pátek si dávají po spaní použitá pyžamka do svého sáčku. Vemte pyžamo domů na vyprání a  nezapomeňte přinést v pondělí nové.


Jak v září poznám, kde má moje dítě přihrádku?

Již během června a určitě hned první den v září bude na naší nástěnce viset seznam značek, jména dětí a jméno třídy, kam Vaše dítě bude patřit.


Jak se platí školné a stravné?

Školné se platí vždy 1. a 2. den daného měsíce. Na měsíc září prosíme o platbu první týden v září. Číslo účtu a výši školného se dozvíte z našich stránek.

Stravné se naopak platí zpětně, čili v září neplatíte žádné stravné, na konci měsíce září sečte počítačový program všechy svačinky a obědy a na začátku měsíce října zveřejníme na nástěnce a na našich stránkách dané částky.


Jaká je otevírací doba školky?

Školka je otevřena od 6.30 hod. do 16.30 hod. Prosíme rodiče, aby své děti vodili do školky před osmou hodinou, v osm hodin se již zamyká, musíme nahlásit počty dětí do kuchyně. Ať máte tedy dost času na převlečení dětí a rozloučení se s nimi.


Musí dítě ve školce spát?

Pokud jste nahlásili své dítě na celodenní provoz, ale chcete si ho brát po obědě domů, je to čistě na Vás.

Doporučujeme zejména u nejmenších dětí, při adaptačním režimu na školku je určitě vhodné brát si děti po obědě domů (pochopitelně pokud nemusíte nastoupit na celý den do práce).


Může si vzít dítě do školky vlastní hračku?

Hračky máme ve školce společné a máme jich opravdu dostatek. Není zcela vhodné brát si hračku z domova.  Výjimkou je plyšáček na spaní.


Jakým způsobem máme omlouvat dítě ve školce (pro nemoc atd.)?

Rodiče jsou povinni omluvit nepřítomnost dítěte při dlouhodobé nepřítomnosti do 14 dnů. Pokud je dítě nemocné či jedete na dovolenou, ideální je sdělit tuto informaci paní učitelce buď osobně či po telefonu. Telefonní číslo do školky najdete na našich internetových stránkách.Na závěr

Milí rodiče,

v naší školce jsou samí profesionálové, děti budou v těch nejlepších rukách. Nebojte se nás na cokoli zeptat, těšíme se na vaše děti i na vás.

Důležité upozornění - sledujte, prosím, naše nástěnky i webové stránky, kde jsou zveřejňovány veškeré informace o chodu školky, o chystaných akcí atd.

Při akcích pořizujeme fotografie (s vaším písemnným souhlasem), abyste viděli své děti přímo "při činu".

Těšíme se na vzájemnou spolupráci

Vaše školka :)